TIGER CUP - International Oleśnica Championships 2019

Jest to już 7 edycja turnieju, w którym udział biorą najlepsi młodzi judocy z całej Polski oraz z zagranicy. W tegorocznych zawodach udział potwierdziło ponad 500 zawodników reprezentujących m.in. Kanadę, Czechy, Holandię, Luksemburg, Ukrainę, Niemcy i oczywiście Polskę.

Udział w Tiger Cup to doskonała szansa dla wszystkich młodych zawodników i zawodniczek, aby uczynić krok w stronę profesjonalnego sportu. Takie turnieje są bardzo ważne pod względem ich rozwoju technicznego i mentalnego. Przede wszystkim można podpatrywać styl walki innych zawodników, analizować poszczególne pojedynki oraz wyciągać wnioski, które zaprocentują w przyszłości. Istotne jest również obycie ze stresem spowodowanym udziałem w tak dużym wydarzeniu, gdy zawodnicy są na podobnym poziomie technicznym, to właśnie takie detale mogą decydować o ostatecznym rozstrzygnięciu. Jest to również fantastyczna szansa na integrację wszystkich sympatyków, kibiców oraz całego środowiska judo.

W tak mocnym turnieju nie mogło zabraknąć naszych zawodników z grupy junior młodszy czyli:

Bartosz Naczyński   Wojciech Koziołek    Szymon Smołka

Najlepiej w tych zawodach powalczył Wojtek Koziołek, który był bezkonkurencyjny, nie dając żadnych szans swoim przeciwnikom wygrał wszystkie walki zdobywając złoty medal !!!

Tak Wojtek wychodził do walki finałowej !

 

To doskonałe zawody w wykonaniu naszych zawodników a w szczególności Wojtka, widać po ostatnich Międzynarodowych Pucharach, że powoli piął się po podium. W Warszawie stanął na najniższym stopniu zdobywając brązowy medal, w Bytomiu był już na drugim stopniu zdobywając srebro by w końcu w Oleśnicy stanąć na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal !!! To pokazuje jak dążąc do celu trzeba pokonać wiele trudności, i że medali nikt nie rozdaje, trzeba je mozolnie i wytrwale wykuć w treningu, zgrupowaniach i pokorze. Potem po osiągnięciu takiego sukcesu rozpiera duma  zawodnika ! Szymon i Bartek stoczyli również bardzo dobre walki i zabrakło nie wiele by pokonać swoich przeciwników. Wiem, że za niedługo będę się cieszył ich wynikami, to kwestia czasu… no może też trochę szczęścia trzeba mieć -  dokończył swoją wypowiedź trener Jan Mańka.

 ZOBACZ WYNIKI ZAWODÓW WOJTKA =>TUTAJ

Pani Prezes Małgorzata i trener Jan dumnie fotografują podium gdzie złoty medal odbiera Wojtek Koziołek