Drugie zawody po Pandemi Covid-19

PUCHAR POLSKI W JUDO JUNIORÓW MŁODSZYCH

 

7.09.2020 r. w Piasecznie odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych gdzie do zawodów trener Jan Mańka zabrał czołowych zawodników tej kategorii wiekowej:

Bartosza Naczyńskiego z kat. wagowej do 60 kg, Szymona Smołkę i Wojtka Koziołka z kat. wagowej do 66 kg.

Po ostatnich zawodach w Czeskich Teplicach do Piaseczna jechaliśmy z dużą nadzieją na bardzo dobre wyniki, nie powiem że jechaliśmy po pewne medale bo to jest sport i do każdych zawodów należy podejść indywidualnie. W tej kategorii wiekowej zdarza się często, że w jednych zawodach jesteś najlepszy a za tydzień już nie jest tak kolorowo – rozpoczął relację przed zawodami trener Jan Mańka.

Wojciech Koziołek - I miejsce

Bartosz Naczyński - III miejsce

Szymon Smołka - VII miejsce

 

Tylko dobrze przygotowani zawodnicy, realizujący założenia taktyczne, słuchający z boku podpowiedzi trenera są w stanie utrzymać równą i pewną formę. Dlatego po zawodach mogłem być dumny z moich zawodników wiedząc, że zrobili wszystko by zawalczyć najlepiej jak mogą. Tak samo cieszę się ze zwycięstwa Wojtka, trzeciego miejsca Bartosza jak i z siódmego Szymona. Żeby wspiąć się na podium czasami trzeba pokonać dużo przeciwności losu, walczyć ze swoimi słabościami ale wszyscy zasługują na pochwałę. Dzisiaj Szymon jest siódmy, ale to tylko kwestia czasu jak stanie na podium, bo zaangażowanie,  umiejętności i hart ducha ma na zwycięzcę - dokończył wypowiedź trener Jan Mańka

 

Chłopcy stoczyli bardzo trudne walki. Bez właściwego przygotowania treningowego, nad którym czuwał Trener Jan Mańka nie byliby tak wysoko w klasyfikacji. A podkreślić należy, że dzięki miejscom medalowym w klasyfikacji generalnej mężczyzn klub UKS Dwójka Rydułtowy uplasował się w Polsce na 3 miejscu.

Serdeczne gratulacje dla Trenera i jego zawodników. Jesteście wspaniali !!! – zakończyła Prezes Pani Małgorzata Neuman.