Trzecie zawody po Pandemii Covid-19

Chciałoby się powiedzieć, że jest już po Pandemii, ale niestety jeszcze to nie koniec...

PUCHAR EUROPY JUNIORÓW MŁODSZYCH W UKS DWÓJKA RYDUŁTOWY !!!

 

10 października 2020 r. w Szczyrku odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo, w którym wzięli udział zawodnicy UKS DWÓJKA RYDUŁTOWY.

  To kolejny wielki triumf naszych judoków, nie tylko w skali kraju ale w skali całej Europy. To pierwszy turniej, który odbył się w czasie pandemii koronawirusa pod auspicjami EJU.

 Oprócz 51 zawodników Kadry Narodowej Polski w Pucharze Europy startowali judocy z Belgii, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Kosowa, Litwy i Słowenii.

 Po czeskich Teplicach, Pucharze Polski w Piasecznie nasi chłopcy znów stanęli na podium.

 

 

To Wojtek Koziołek sprawił, że na Pucharze Europy usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W kategorii wagowej do 66 kg był bezkonkurencyjny. Pokonał, staczając ciężkie walki wszystkich swoich europejskich rywali, w tym ubiegłorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Europy - Viljara Liparda.

Z kolei w kategorii wagowej do 60 kg kolejny wielki sukces osiągnął Bartosz Naczyński, zdobywając brązowy medal. To był niesamowity turniej, dwóch zawodników z naszego klubu startując w zawodach tej rangi stanęło na podium. Ten sukces chłopcy zawdzięczają swojej ciężkiej treningowej pracy pod okiem wspaniałego szkoleniowca Jana Mańka. Sukces jest tym istotniejszy, że zdobyty w trudnych treningowych warunkach. Chłopcy w pomieszczeniach klubowych trenują dopiero od sierpnia. Wcześniejsze miesiące od maja do końca lipca wymusiły treningi w otwartej przestrzeni i na prywatnych posesjach zawodników i oddanego swej pracy trenera. W ciężkich warunkach zrodzili się medaliści Pucharu Europy.

Gratulacje dla chłopców i Trenera !!!

Jesteście wspaniali a my jesteśmy z Was bardzo dumni !!! - nie ukrywała łez Pani Prezes Małgorzata Neuman.

 

Poziom zawodów rośnie bo walczyć na arenie międzynarodowej to nie to samo co na krajowej. Tutaj nie znasz przeciwników, należy ich analizować na bieżąco, niejednokrotnie podczas samej walki dlatego to tak wysoki poziom zawodów. Jako trener jestem bardzo zadowolony z postawy i samych walk chłopców tym bardziej, że to najlepsze ich wynik ich w karierze. Trzecie zawody z rzędu i trzeci sukces to pokazuje, że w naszym klubie jest wykonywana bardzo dobra praca wszystkich, którzy tworzą naszą społeczność sportową. JESTEM DUMNY !!! krótko ale treściwie podsumował ostatnie zawody trener Jan Mańka