Czwarte zawody !!!

OOM Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych
Zamość, 23-24.10.2020

Zbiorcze wyniki (PDF)

Klasyfikacje (PDF)

 Tym  razem w Zamościu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która to jest Mistrzostwami Polski juniorów i juniorek młodszych. Choć w trudnym czasie rozgrywane były te zawody do walk stanęli najlepsi zawodnicy w Polsce w tym dwóch zawodników UKS Dwójki Rydułtów:

w kat. Do 60 kg – Bartosz Naczyński

w kat. do 66 kg –  Wojciech Koziołek

Z powodu kontuzji do zawodów nie mógł stanąć Szymon Smołka, który jest mocnym zawodnikiem i uzupełniłby skład trzech muszkieterów z Rydułtów.

 Wice Mistrzem Polski został Bartek Naczyński, który w bardzo dobrym stylu wygrał wszystkie swoje walki aż do finału, w którym tym razem musiał uznać wyższość zawodnika z Gdańska.

W ostatnich czterech zawodach Bartek stanął trzy razy na podium i niewiele zabrakło by stanąć na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski

Każdy kto walczył w finale Polski wie że to bardzo duże osiągnięcie a w samym finale czasami zabraknie odrobiny szczęścia.

Zawodnicy przez cały rok trenują mocno by zawalczyć w Mistrzostwach Polski -  najważniejszych zawodów na arenie krajowej. MP to zawody, które rozgrywane są raz w roku i nie ma powtórek. Puchary Polski czy inne zawody SA częściej rozgrywane w roku i szans na medal jest więcej dlatego duże gratulacje dla Bartka za zdobycie srebrnego medalu bo ten medal zostanie z nim już do końca…

Bywa czasami, że się wygrywa Puchar Europy, a w nim z medalistami Mistrzostw Europy co potwierdza klasę zawodnika, a czasami na arenie krajowej przegrywa się w Mistrzostwach Polski jak to było z Wojtkiem Koziołkiem. Taki jest sport i walczyć trzeba w każdych zawodach i w każdych zawodach są przeciwnicy. Tym razem Wojtek nie wywalczył medalu Mistrzostw Polski ale to nie umniejsza jego wartości i umiejętności, dalej jest zdobywcą Pucharu Europy i dalej jest zawodnikiem kadry narodowej i jednym z najlepszych w kraju. Trzeba tą porażkę przekuć w sukces, wyciągnąć z tej porażki naukę i pamiętać, że wygrane zawody są już za nami a kolejne przed nami, w których trzeba znowu potwierdzić że się jest najlepszym. Dobrze, że to się stało w juniorach młodszych bo przed nami są juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy. Ta nauka będzie procentować w wyższych kategoriach wiekowych Az do upragnionego medalu w seniorach.

Są zawodnicy, którzy stają na podium Mistrzostw Polski w każdych grupach wiekowych ale w seniorach niestety nie zdobyli medalu co jest uwieńczeniem swojej kariery na arenie krajowej. Jest też całkiem odwrotnie: do seniora bywa różnie, zawodnik się rozwija, trenuje a medal zdobywa dopiero w seniorach. Z tej nauki powinni wszyscy moi zawodnicy skorzystać i to będzie procentować w przyszłości. Jeszcze raz duże gratulacje dla Bartka bo to jego najelepszy wynik a Wojtek -  głowa do góry !!! Przed tobą jeszcze wiele zawodów i to tych najważniejszych. Czekamy z niecierpliwością na Szymona by dołączył do kolegów - tak obszernie skomentował zawody trener Jan Mańka, który z powodów rodzinnych nie mógł uczestniczyć w zawodach.