POŁUDNIE GRAND PRIX w Bielsku Białej

W niedzielę 16.05.2021 r. ponownie odwiedziliśmy Bielsko gdzie odbył  się drugi Turniej Judo - Południe Grand Prix dzieci.

Zawody te przyniosły kolejne sukcesy zawodnikom klubu UKS DWÓJKA RYDUŁTOWY.

 

JAGODA CIUPEK została złota medalistką turnieju w kat. 40 kg

a LAURA SMOŁKA w tej samej kategorii zdobyła brązowy medal

 

Brąz wywalczył również DOMINIK FORKASIEWICZ

W turnieju wystartowali też EMILIA PILAREK I NIKODEM DZIERŻĘGA

W takich zawodach młodzi zawodnicy uczą się poza rywalizacją sportową obycia z zawodami, halą sportową, pilnowania swojej maty gdzie walczą, obserwowania przeciwników, ale również zawodnicy zawierają nowe znajomości, które czasami trwają lata. Chciałoby się powiedzieć, żeby takie zawody potraktować ja zabawę ale jak się wychodzi do walki, naprzeciw zawodnika z innego klubu to chce się wygrać i czasami się wygrywa ale czasami też się przegrywa i trzeba z pokorą podchodzić do porażek - skomentował zawody trener Jan Mańka.


Judo uczy wiele wartości, które dla wielu zostają przez całe życie, kształtuje charaktery, pozwala w dorosłym życiu radzić sobie z przeciwnościami losu. Dlatego poza sportową rywalizacją, sukcesami sportowymi, sprawnością fizyczną zawodnicy na wzór ówczesnych samurajów kształtują charakter, zachowanie i honor - dokończył trener.

  

 

Zawodnikom gratulujemy zwycięskich walk. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wszelkich umiejętności koniecznych w judo pod opieką Trenera Jana Mańka - z sportowymi pozdrowieniami Pani Prezes Małgorzata Neuman