Mistrzostwa Polski ciąg dalszy !

Chłopcy powalczyli doskonale, pokazali mocne i dojrzałe judo. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich trzech moich zawodników. Zawodnicy trenują przez cały rok mocno by zawalczyć w Mistrzostwach Polski -  najważniejszych zawodów na arenie krajowej. MP to zawody, które rozgrywane są raz w roku i nie ma powtórek. Puchary Polski czy inne zawody są częściej rozgrywane w roku i szans na medal jest więcej. Do Mistrzostw Polski trzeba podejść indywidualnie i bardzo skoncentrowanym. Na takich zawodach każdy przeciwnik jest mocny i chce wygrać, nawet ten co przyjechał jako ostatni z listy. Dlatego wygranie poszczególnych walk jest wielkim sukcesem:

- Wojtek walczył doskonale i dojrzale co doprowadziło go to do finału zostając Wicemistrzem Polski i zdobywcą srebrnego medalu. Sukces Wojtka jest sukcesem całego klubu, bo dzięki pracy wszystkich zawodników, rodziców i całego Zarządu można było stworzyć rodzinną atmosferę w klubie a to najprostsza droga do wyników sportowych.

- Szymon walcząc otarł się o medal bo spokojne mógł być w finale, ale pokazał bardzo dobrą technikę i przygotowanie fizyczne dlatego co się nie udało w tym roku, uda się w  przyszłym.

- Bartek w zeszłym roku został Wicemistrzem Polski juniorów młodszych, w tym roku również mógł zdobyć medal. Cóż czasami tak bywa, że trzeba się pogodzić z porażką, ale w tym wieku jeżeli wyciągnie się odpowiednie wnioski to porażkę taką można przekuć w sukces i pewny jestem, że w przyszłym roku Bartek stanie na podium.

posumowanie zawodników przez trenera Jana Mańka