Pierwsze zawody po Pandemii Covid-19

Międzynarodowy Turnieju Judo w czeskich Teplicach

 Judo powraca i to w mocnym stylu pomimo Pandemii Covida-19 !!!

 Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią nasi zawodnicy wraz z Kadrą Narodową Juniorów Młodszych wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w czeskich Teplicach.

 Po trudnych walkach Wojtek Koziołek został  srebrnym medalistą

turnieju w kategorii wagowej 66 kg.

 Szymon Smołka w kategorii 66kg zajął wysokie 5 miejsce.

 Na 5 miejscu uplasował się też Bartosz Naczyński w kat. 60 kg.

 

W tym trudnym czasie jaki nastał od marca tego roku, zanim zaczęły się regularne treningi, każdy zawodnik musiał się zmobilizować, pokazać charakter i ćwiczyć w warunkach domowych wykorzystując wszytko co było dostępne by zachować ciągłość treningową, a co za tym idzie sprawność, kondycję i wytrzymałość. Oczywiście bez ćwiczeń na macie, do której nie było dostępu. Cały czas byłem w kontakcie z zawodnikami i ustalałem zakres i rodzaj ćwiczeń tak by po powrocie na matę nie trzeba było od nowa budować ich formy  - powiedział trener Jan Mańka.

 

Pierwsze zawody w  Międzynarodowym Turnieju Judo w czeskich Teplicach pokazały, że zawodnicy w domu bardzo dobrze odrobili zadanie domowe a po powrocie na matę pokazali głód walk i sportowy zadzior co widać było na zawodach walcząc w głównych finale o złoty medal oraz w małych finałach walcząc o brązowe medale. Dojście do strefy walk o medale to duże osiągnięcie, a o zwycięstwie czasami decyduje ułamek sekundy i szczęście, dlatego jestem dumny z moich zawodników, że pokazali judo z najlepszej strony – dokończył trener Jan Mańka